Keď ekológia nie je len fráza: Spoznajte produkty vyrobené s láskou k prírode.

Kvalitovo.sk prináša inšpiratívne príbehy značiek zo Slovenska aj okolitých krajín, o ktorých by ste rozhodne mali počuť. Sú totiž výnimočné hlavne svojím prístupom a dôrazom na poctivú kvalitu. Väčšina produktov je vyrobená z prírodných surovín a nájdete ich v zero waste obaloch. Veríme totiž, že kvalita je dôležitejšia než kvantita, hlavne ak si ju môžeme užívať bez škodlivého efektu na našu planétu.

Spolupracujeme s množstvom značiek, na ktoré sme právom hrdí. Každá z nich vytvorila niečo hodnotné a inovatívne, bez ohľadu na očakávania či trendy. Ich úspech a množstvo ocenení, ktoré získali v medzinárodnej konkurencii, hovoria samy za seba. Dnes vám preto predstavíme niektoré úspešné projekty a inšpiratívne príbehy, ktoré si zaslužia na slovenskom trhu svoj priestor, a preto by ste ich mali spoznať.

ZADOR – Mydlá vyrobené z termálnej vody

Tak ako my cez leto potrebujeme dovolenku, aj naša pleť si z času na čas zaslúži oddýchnuť a načerpať nové sily. Presne preto je mydlo ZADOR vyrobené s ohľadom na prirodzenú obnovu pokožky a využíva vyživujúce rastlinné oleje na hĺbkovú hydratáciu pokožky. Luxusné mydlá obsahujú povbudzujúcu energiu vďaka liečivým termálnym vodám z prameňov maďarského Hévízu, ktorý je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Mydlo z pramenitej liečivej vody je skutočný unikát, ktorý môžete napríklad darovať ako originálny darček, no určite sa nestratí ani vo vašej kúpeľni.

Pozrieť produkty

ROYAL PATÉ – Prémiové huscie paštéty z Maďarska

Maďarská značka Royal Paté prináša na trh kvalitné paštéty z husacej pečene pre náročných spotrebiteľov. Inovovala slávnu maďarskú tradíciu foie gras, ktorá sa v jej podaní vyznačuje prírodnými, kvalitnými a vysledovateľnými zložkami. Jej produkty sú preto v Európe jedinečné, neobsahujú umelé, konzervačné ani prídavné látky. Značka vytvorila unikátny proces tepelného spracovania, vďaka ktorému si jej produkty aj bez týchto látok zachovávajú svoju kvalitu až 2 roky pri izbovej teplote. V súlade s trendom dlhodobej udržateľnosti sú tieto paštéty balené do sklenených nádob, ktoré sa dajú znova použiť. Na Kvalitovo.sk môžete vyskúšať prémiové husacie paštéty s hľuzovkami, gaštanovým medom či tokajským aszú.

Pozrieť produkty

SOOULY – Kozmetika, ktorá motivuje

Môže produkt ako kozmetika reagovať na uponáhľanosť doby? V Soouly veria, že iba keď sú naše telo, duša a myseľ v rovnováhe, môžeme robiť v živote to, čo nás napĺňa a cítiť sa v pohode. Dada Krchnavá je zakladateľkou Soouly a aktívne sa venuje joge. Práve pri jej obľúbených rituáloch vznikol nápad vyrábať nielen korkové podložky na jogu, ale aj telové oleje a ďalšiu kozmetiku, ktorá pomôže dostať telo a myseľ do rovnováhy. Pri výrobe svojej kozmetiky pracuje Dada iba s prírodnými ingredienciami a materiálmi. Snaží sa zaťažovať prírodu čo najmenej, takže kozmetika Soouly je z duše eco friendly. Na svoje produkty pridáva aj afirmácie, ktoré milým spôsobom motivujú zákazníkov k pozitívnemu mysleniu. Je to kreatívny spôsob, akým pri svojich každodenných rituáloch môže každý zákazník vstúpiť do nového dňa s pozitívnym myslením.

Pozrieť produkty

ORIESHOCK – 100 % prírodné orieškové krém

Všetci máme svoje raňajkové rituály. Niekto má rád cereálie, iný zasa jogurt či smoothie. Lahodné nátierky značky Orieshock môžete využiť na chutné raňajkové kaše, sú skvelé ku koláčom alebo len tak na chlebík či vianočku. Obsahujú len prvotriedne suroviny bez chemických aditív, sú preto vhodné aj pre vegánov. Nápad založiť Orieshock vznikol v hlavách dvoch šikovných chalanov z Trnavy – Davida a Martina. Viac ako rok poctivo pracovali na tom, aby bol už ich prvý produkt vyladený a kvalitný. Na trh tak úspešne priniesli Arašidový ORIESHOCK – prírodný 100 % arašidový krém. Neskôr pridali aj ďalšie krémy z obľúbených orechov, ako sú kešu, pistácie, lieskové orechy či mandle. Aj týmto tvorcom záleží na udržateľnosti, preto si za obalový materiál svojich produktov vybrali sklo, ktoré môže každý zákazník jednoducho umyť a ďalej používať.

Pozrieť produkty

MELLOS - Prírodné limonády na báze medu a bylín

Kombinácia na prvý pohľad nesúrodých bylín a kvetového medu spolu veľmi pekne funguje. Dôkazom sú remeselné limonády značky Mellos, ktoré prinášajú svieže a nekonvenčné chute. Kvetový med v ich nápojoch pochádza od lokálnych včelárov. Prečo hovoríme o nekonvenčných kombináciách? Viete si predstaviť, ako chutí borievka s čili? Alebo ruža a ibištek? Predsudky odhoďte bokom a skúste v lete siahnuť po osviežení z fľaše značky Mellos.

Pozrieť produkty